5+1 kérdés és válasz a redőnyről
Nap, mint nap találkozunk olyan kérdésekkel megrendelőink részéről a redőnyök kapcsán, amelyek korántsem tűnnek szokványosnak, ellenben mégis gyakran előkerülnek. Éppen ezért úgy döntöttünk, hogy összegyűjtjük a hat leggyakoribbat, amelyeket rögtön meg is válaszolunk annak érdekében, hogy még mielőtt valaki feltenné őket, itt és most választ találhasson rájuk.
1. Hová kerül felszerelésre a redőny?
Amennyiben egy redőny utólagosan kerül felszerelésre, tehát nem vakolható tokos típusról van szó, abban az esetben a redőny keretét és szerkezetét általában az ablakkerethez erősítik a szakemberek. Ez rendkívül praktikus megoldás, hiszen bármilyen nyílászáróra utólag is lehetőségünk van feltenni a kérdéses árnyékolót.
2. A fehér műanyag redőny valóban csak részlegesen sötétít?
Természetesen nem, ez az egyik legnagyobb tévhit, ami a redőnyök kapcsán fel szokott merülni. A fehér színű műanyag redőnyök mindegyike – még a legolcsóbb típusok is – rendkívül vastag anyagból vannak, ezáltal teljesen lehúzott állapotban száz százalékos fényzárást képesek garantálni, sőt mi több, a fehér árnyalat miatt még a meleget is remekül taszítják.
3. Az alumínium redőny valóban tovább bírja, mint a műanyag?
Ez a kérdés bár az esetek többségében igaz, a mérték tekintetében azért nem árt alaposabban is körbejárni ezt a témát! Egy alumínium redőny ugyanis a könnyűfém kialakításból kifolyólag valóban – és egyben nyilvánvalóan – tovább bírja, mint egy műanyag, ellenben drasztikus különbséget inkább az olcsóbb típusú műanyag árnyékolóval szemben tapasztalhatunk. A drágább műanyag redőnyök ugyanis speciális kezelésükből és minőségi alapanyagukból kifolyólag képesek közel ugyanolyan jól bírni, mint az alumínium, noha az más kérdés, hogy utóbbi mellett szól még a tartósságon túl a jobb hőszigetelési tulajdonság, valamint a sérülésekkel szembeni nagyobb ellenállás is.
4. Lehet-e és érdemes-e meglévő redőnytokba új redőnyt építeni?
Lehetni lehet, azonban más kérdés, hogy érdemes-e? A redőny ugyanis ilyen esetben nem kerül sokkal kevesebbe, ellenben a mozgatószerkezet és egyebek mellett mégis egy használt, bizonyos esetekben több évtizedes alapot próbálunk meg felújítani. Ezt a módszert leginkább akkor érdemes alkalmazni, ha páréves redőnytokban kell cserélni a palástot, hiszen ilyenkor a szerkezet még nincs elhasználódva, és valóban felesleges kifizetni érte a felárat.
5. Kombi redőny esetén a szúnyogháló és az árnyékoló csak együtt mozgatható?
Természetesen nem! A kombi redőnyök esetében bár a redőny és a rovarháló egyaránt ugyanabban a tokban van elhelyezve, ellenben azok egymástól teljesen külön is mozgathatók, így ha napközben csak a szúnyoghálóra van szükségünk, esetleg télen csak a redőnyt mozgatnánk, akkor ez könnyedén megvalósítható.
+1. Motoros redőnyt szeretnék, kell hozzá áram?
A millió forintos kérdés, ha úgy tetszik: természetesen kell, hiszen a motoros redőnyöket minden esetben egy motoros elektronika mozgatja, így ahová ilyen árnyékolót szeretnénk, oda fontos bevezetni az áramot az ablak valamelyik felső sarkához, illetve érdemes kábelcsatornázni egy kapcsolónak is, amivel a redőnyt majd mozgatni tudjuk – kivéve, ha inkább távirányítós kivitelezést szeretnénk. Természetesen az áramforrás bevezetése ekkor is nélkülözhetetlen!
Miért éppen mi?
Több ezer elégedett ügyfelünk az igazi gyümölcse munkánknak, mely nap mint nap motíválja csapatunk tagjait.